Zielona sobota w Parku Handlowym Matarnia
Zadbaj o planetę razem z nami!

Już w sobotę 25 marca odwiedź nas i weź udział w akcji ekologicznej Drzewko za surowce wtórne oraz bezpłatnych warsztatach Kule kokedamy.

Godz. 10:00 – 18:00 – akcja Drzewko za surowce wtórne organizowana przez Dziennik Bałtycki.

Przynieś elektrośmieci lub makulaturę i wymień je na sadzonkę. Porozmawiaj ze specjalistami, którzy podpowiedzą, jak sadzić i dbać o drzewa, by pięknie rosły.
Więcej informacji o akcji tutaj.

Za przekazane surowce odbierz 50% zniżki do sklepiku szwedzkiego IKEA na zakup drugiego opakowania klopsów wege lub roślinnych - zasady promocji tutaj.

Godz. 11:00 – 16:00 – warsztaty Kule kokedamy prowadzone przez Schronisko dla roślin.

Warsztaty odbędą się w dwóch blokach w strefie ECoSpace. Warsztaty są bezpłatne i obowiązują zapisy: I blok 11:00-13:00, II blok 14:00-16:00.

Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru roślin, sadzenia, a także pielęgnacji wybranych przez uczestników roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do stworzenia kokedamy – specjalną mieszankę do podłoża, mech, sznurki oraz roślinę.

Dodatkowo przypominamy o naszym sortomacie zlokalizowanym przed sklepem H&M. Za wrzucane do automatu butelki PET lub puszki ALU masz szansę zgarnąć upominek lub rabaty do sklepów!

Do zobaczenia w Parku Handlowym Matarnia!