Informacje o działaniu Parku Handlowego Matarnia

[Aktualizacja: Stan na 13 listopada 2020, godz. 12:00]

1. Czy Park Handlowy Matarnia jest obecnie otwarty?

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada br., dotyczącym ograniczenia działalności obiektów handlowych powyżej 2000 m2 informujemy, że od 7 do 29 listopada część lokali w Parku Handlowym Matarnia pozostaje zamknięta. Zgodnie z decyzją Premiera RP na terenie obiektów handlowych otwarte pozostać mogą sklepy spożywcze, apteki, drogerie, sklepy z żywnością dla zwierząt domowych, księgarnie, stacje paliw oraz sklepy budowlane i remontowe, a także punkty usługowe (m.in. fryzjerskie, kosmetyczne, optyczne, pocztowe, bankowe, ubezpieczeniowe, telekomunikacyjne, szewskie, krawieckie, pralnicze czy ślusarskie). Otwarta pozostaje także strefa restauracyjna, która zgodnie z podjętą przez rząd decyzją, realizuje zamówienia na wynos i z dowozem. 

Zamknięty pozostaje Matarnia Mini Park.

Decyzja dotycząca otwarcia konkretnych lokali, które zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP mogą prowadzić działalność handlową, leży po stronie najemców. Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych jest dostępny na stronie tutaj. Prosimy jednak o potwierdzanie otwarcia niniejszych lokali bezpośrednio z nimi. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w obecnej sytuacji. 

Bezpieczeństwo naszych współpracowników i klientów jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego podjęliśmy zdecydowane kroki w tym zakresie. Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

2. Które dokładnie sklepy i punkty usługowe w Parku Handlowym Matarnia są otwarte, a które zamknięte?

Finalna decyzja dotycząca otwarcia konkretnych lokali, które zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP mogą prowadzić działalność handlową od 7 listopada 2020 r., leży po stronie najemców. 

W czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego zamknięte zostały następujące punkty handlowo-usługowe:

kina,
sklepy oferujące m.in. odzież, bieliznę, obuwie, biżuterię, artykuły sportowe czy sprzęt RTV i AGD i meble,
strefy gier,
strefy restauracyjne, z wyłączeniem zamówień na wynos i w dostawie,
wyspy handlowe, również gastronomiczne,

Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych znajduje się tutaj. Prosimy jednak o potwierdzanie otwarcia niniejszych lokali bezpośrednio z nimi. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w obecnej sytuacji.

3. Jakie zasady bezpieczeństwa sanitarnego są stosowane w Parku Handlowym Matarnia?

Podjęliśmy zdecydowane kroki zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Przy każdym wejściu do pasażu Parku Handlowego Matarnia dostępne są stacje z płynami do dezynfekcji. Zachęcamy wszystkich klientów do korzystania z nich. Ponadto we wszystkich toaletach dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym oraz plansze z instrukcją dotyczącą techniki skutecznej dezynfekcji rąk. 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby personel firmy sprzątającej dbał o komfort i bezpieczeństwo odwiedzających Park Handlowy Matarnia. Pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni, a także wyposażeni w specjalne środki dezynfekujące, które służą do przecierania miejsc z którymi odwiedzający Park Handlowy Matarnia mają najczęstszy kontakt, w tym m.in. powierzchnie tablic interaktywnych z mapami centrum.

Jednocześnie prosimy klientów o stosowanie się do ogólnie przyjętych zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscach publicznych, tj. m.in. zachowanie minimum 2 metrów odległości względem siebie oraz zakrywanie ust i nosa, np. za pośrednictwem maski ochronnej lub przyłbicy. 

4. Ile osób jednocześnie może przebywać na terenie sklepów w Parku Handlowym Matarnia?

Zgodnie z decyzją Premiera RP z dnia 6 listopada br. w sklepach o powierzchni do 100 m2 przebywać może 1 osoba na 10 m2, natomiast dla sklepów powyżej 100 m2 obowiązuje limit 1 osoby na 15 m2. Przestrzeganie limitów liczby Klientów leży w gestii najemców Parku Handlowego Matarnia, którzy na bieżąco dostosowują funkcjonowanie swoich lokali do aktualnych obostrzeń.

5. Jakie zasady obowiązują na parkingu przed Parkiem Handlowym Matarnia?

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających Park Handlowy Matarnia, prosimy o parkowanie na co drugim miejscu. W przypadku braku takiej możliwości prosimy o zachowanie wszelkich zasad ostrożności i zadbanie o odpowiedni dystans przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdu. Park Handlowy Matarnia oferuje blisko 2300 miejsc parkingowych na dwóch bezpłatnych parkingach: naziemnym i podziemnym. 

6. Kiedy Park Handlowy Matarnia będzie ponownie otwarty w całości?

O zmianach w funkcjonowaniu Parku Handlowego Matarnia będziemy informować na bieżąco – zarówno na naszym profilu na Facebooku, jak i na stronie tutaj.  Monitorujemy sytuację i w miarę jej rozwoju będziemy opierać nasze działania na zaleceniach lub informacjach władz lokalnych i organów rządowych.


7. Czy Park Handlowy Matarnia pracuje w zwyczajowych godzinach?

Wola Park pracuje w niezmienionych godzinach tj. od godz. 10.00 do 21.00. Niemniej jednak poszczególne sklepy i punkty usługowe mogą skrócić lub wydłużyć czas otwarcia. Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych jest dostępny na stronie tutaj. Prosimy jednak o potwierdzanie otwarcia niniejszych lokali bezpośrednio z nimi. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w obecnej sytuacji.

8. Czy w Parku Handlowym Matarnia obowiązują godziny dla seniorów?

Zgodnie z decyzją Premiera RP „Godziny dla seniorów”, które dotyczą osób powyżej 60. roku życia, obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 na terenie sklepów: Auchan, Rossmann, Super-Pharm oraz Poczta Polska.

9. O czym powinienem pamiętać wybierając się do Parku Handlowego Matarnia?

Na terenie Parku Handlowego Matarnia obowiązuje kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do nich: 
- często myj i dezynfekuj dłonie (płyny do dezynfekcji znajdziesz w toaletach, przy każdym wejściu do pasażu centrum),
- stosuj osłonę na usta i nos,
- zachowaj bezpieczny dystans względem innych – minimum 2 metry,
- korzystaj z rękawiczek, które zaoferują sklepy lub korzystaj z własnych,
- nie korzystaj ze stref wypoczynkowych i nie spożywaj produktów spożywczych.

10. Czy strefa restauracyjna jest otwarta? 

Strefa restauracyjna pozostaje otwarta, jednak możliwe jest jedynie kupowanie jedzenia na wynos i w ramach dostaw. Nie ma możliwości korzystania ze stolików i spożywania posiłków na terenie galerii. Aktualna lista otwartych lokali gastronomicznych znajduje się tutaj.

11. Czy w najbliższym czasie będą odbywały się jakieś aktywności/warsztaty?

Park Handlowy Matarnia jest miejscem przyjaznym i otwartym na potrzeby okolicznych mieszkańców. Celem administracji centrum jest inspirowanie innych, a także zapewnianie im przestrzeni do rozwoju oraz rekreacji. Dlatego na terenie Parku Handlowego Matarnia regularnie organizowane są różne przedsięwzięcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najwyższym priorytetem pozostaje jednak zdrowie i bezpieczeństwo klientów i współpracowników Parku Handlowego Matarnia. W związku z tym tego typu aktywności zostają zawieszone do odwołania.

12. Czy na terenie Parku Handlowego Matarnia mogę usiąść z rodziną i zjeść przyniesiony przez siebie posiłek/przekąskę?

Zgodnie z obowiązującymi zasadami na terenie obiektów handlowych obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Oznacza to, że spożywanie posiłków na terenie Parku Handlowego Matarnia nie jest możliwe.

13. Gdzie znajdę numery telefonów do sklepów w Parku Handlowym Matarnia? 

Wizytówki z danymi kontaktowymi do wszystkich sklepów znaleźć można tutaj.

14. Czy sklep IKEA w Parku Handlowym Matarnia jest otwarty? Czy umówiony montaż mebli się odbędzie? 

Wszystkie sklepy IKEA w Polsce pozostają zamknięte do odwołania. Otwarty pozostaje Sklepik Szwedzki zlokalizowany w sklepie IKEA Gdańsk. Dodatkowe informacje dotyczące aktualnej działalności IKEA są dostępne na stronie tutaj.

15. Czy mogę odebrać przesyłkę w sklepie w Parku Handlowym Matarnia?

Każdy najemca podejmuje indywidualne decyzje w tym zakresie. Przede wszystkim zachęcamy do sprawdzenia czy dany sklep jest otwarty. Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych znajduje się tutaj. Prosimy o potwierdzanie otwarcia niniejszych lokali oraz o sprawdzenie polityki sklepów w zakresie odbiorów przesyłek bezpośrednio z nimi.