Informacje o działaniu Parku Handlowego Matarnia

[Aktualizacja: Stan na 6 czerwca 2020 r.]

1. Jakie sklepy i punkty usługowe są otwarte w Parku Handlowym Matarnia?

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r., informujemy, że w Parku Handlowym Matarnia otwarte są już wszystkie sklepy (nieczynne pozostają jedynie biura podróży), punkty usługowe, kawiarnie oraz strefa restauracyjna. Na terenie całego centrum handlowego, włączając w to sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne obowiązuje noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego na co najmniej 2 metry.  

W Parku Handlowym Matarnia działa także zewnętrzny plac zabaw i siłownia. Wszystkie punkty gastronomiczne i usługowe działają przy zachowaniu wszelkich warunków i zasad bezpieczeństwa.

Decyzją Zarządu Centrum, ze względu na Państwa bezpieczeństwo, wyłączona na tę chwilę z użytkowania pozostaje nadal sala zabaw Matarnia Mini Park oraz sala zabaw Smalandia. 

Szczegółowa lista sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych funkcjonujących w Parku Handlowym Matarnia znajduje się tutaj. Będzie ona na bieżąco aktualizowana w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian.

Bezpieczeństwo naszych Współpracowników i Klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

2. Czy otwarte będą wszystkie sklepy i punkty usługowe w Parku Handlowym Matarnia?

Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych oraz gastronomicznych znajduje się tutaj. Będziemy Państwa na bieżąco informować w powyższej zakładce o ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu naszych najemców.  

3. Jakie zasady bezpieczeństwa sanitarnego są stosowane w Parku Handlowym Matarnia?

Podjęliśmy zdecydowane kroki zwiększające bezpieczeństwo Klientów i Pracowników. Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 
Przy wszystkich wejściach do pasażu dostępne są stacje z płynami do dezynfekcji. Zachęcamy Klientów do korzystania z nich. Ponadto w toaletach umieściliśmy plansze z instrukcją dotyczącą techniki skutecznej dezynfekcji i mycia rąk. O względach bezpieczeństwa, noszeniu maseczek, rękawiczek, dezynfekowaniu rąk i zachowaniu dystansu od innych osób na co najmniej 2 metry przypominamy Klientom poprzez plakaty zlokalizowane na terenie Centrum. Informacje na temat zasad zachowania bezpieczeństwa przekazywane są również poprzez nasz radiowęzeł. 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować personel firmy sprzątającej. Pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni, a także wyposażeni w specjalne środki dezynfekujące, które służą do przecierania miejsc, z którymi odwiedzający Park Handlowy Matarnia mają najczęstszy kontakt.

Jednocześnie prosimy Klientów o stosowanie się do ogólnie przyjętych zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscach publicznych, tj. m.in. zachowanie minimum 2 metrów odległości względem siebie, noszenia masek ochronnych zakrywających usta i nos oraz częstej dezynfekcji rąk.

4. Jakie zasady obowiązują na parkingu przed Parkiem Handlowym Matarnia?

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających Park Handlowy Matarnia, prosimy o parkowanie na co drugim miejscu. W przypadku braku takiej możliwości prosimy o zachowanie wszelkich zasad ostrożności i zadbanie o odpowiedni dystans przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdu. Park Handlowy Matarnia oferuje 2300 miejsc parkingowych, w tym na parkingu podziemnym.

5. Czy strefa restauracyjna jest otwarta? Czy są na niej stosowane dodatkowe obostrzenia? 

Strefa restauracyjna Parku Handlowego Matarnia jest  otwarta. Klienci, poza zamówieniami na wynos, mogą także korzystać ze stolików i spożywać posiłki na terenie Centrum. Zniesiony został limit osób przebywających w strefie restauracyjnej, jednak nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami, a Klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików. Prosimy Klientów o zachowanie 2-metrowej odległości względem innych osób. 

6. W jaki sposób mogę zarezerwować wizytę u fryzjera? 

Lista otwartych salonów jest dostępna tutaj. Udostępniamy tam również numery telefonów, przez które należy dokonywać rezerwacji. Zgodnie z zaleceniami, niewskazane są osobiste wizyty w salonie w celu umówienia się na wizytę. Prosimy o kontakt telefoniczny z tymi placówkami. 

7. Czy otwarta jest sala zabaw dla dzieci Matarnia Mini Park?

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 6 czerwca br. otwarte mogą być miejsca rekreacyjne, ośrodki kultury, kluby fitness oraz place zabaw dla dzieci. W Parku Handlowym Matarnia decyzją Zarządu Centrum, ze względu na bezpieczeństwo Klientów do odwołania zamknięta pozostanie sala zabaw Matarnia Mini Park.

W Parku Handlowym Matarnia ponownie działa natomiast zewnętrzny plac zabaw i siłownia zewnętrzna.

8. Kiedy odbędą się eventy lub inne atrakcje dla dzieci?

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem i w celu unikania tworzenia się skupisk ludzi powyżej 150 osób, nie planujemy obecnie organizacji wydarzeń specjalnych na terenie Parku Handlowego Matarnia. Naszym priorytetem jest stosowanie wszelkich środków bezpieczeństwa z myślą o zdrowiu Współpracowników i Klientów. Ofertę akcji edukacyjnych i promocyjnych będziemy rozszerzać, gdy tylko będzie to możliwe. Jednocześnie zapraszamy na nasze kanały w social mediach, gdzie udostępniamy filmiki, realizowane wspólnie z naszymi Partnerami.