Informacje o działaniu Parku Handlowego Matarnia

[Aktualizacja: Stan na 18 maja 2020 r.]

1. Jakie sklepy i punkty usługowe są otwarte w Parku Handlowym Matarnia?


W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., informujemy, że kolejne lokale handlowe i usługowe w Parku Handlowym Matarnia mogą zostać otwarte od 18 maja 2020 r. W strefie restauracyjnej istnieje już możliwość spożywania posiłków na miejscu przy zachowaniu wszelkich warunków i zasad bezpieczeństwa, w tym odpowiedniej odległości względem klientów. Mogą też działać fryzjerzy i salony kosmetyczne (tylko w lokalach, a nie na wyspach handlowych), również przy zachowaniu przy zachowaniu wszelkich warunków i zasad bezpieczeństwa. Niedostępne pozostają natomiast przestrzenie rekreacyjne, np. sala zabaw Matarnia Mini Park, zewnętrzny plac zabaw, siłownia zewnętrzna. Decyzja dotycząca otwarcia konkretnych lokali, które zgodnie z rekomendacją Premiera RP mogą prowadzić działalność handlową, leży po stronie najemców. 

Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych znajduje się tutaj.  Prosimy jednak o potwierdzenie otwarcia niniejszych lokali bezpośrednio z nimi. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w obecnej sytuacji.

Bezpieczeństwo naszych współpracowników i klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

2. Czy otwarte będą wszystkie sklepy i punkty usługowe w Parku Handlowym Matarnia?

Ostateczna decyzja dotycząca otwarcia konkretnych lokali, które mogą prowadzić działalność handlową lub usługową od 18 maja 2020 r., leży po stronie najemców. 

W czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego niezmiennie zamknięte pozostają następujące punkty handlowo-usługowe:

strefy aktywności fizycznej (siłownia, sala zabaw),
strefy gier,
kina
biura turystyczne
fryzjerzy i usługi kosmetyczne na wyspach handlowych.

Aktualny status otwartych sklepów i punktów usługowych znajduje się tutaj. Prosimy jednak o potwierdzenie otwarcia niniejszych lokali bezpośrednio z nimi. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w obecnej sytuacji.

3. Jakie zasady bezpieczeństwa sanitarnego są stosowane w Parku Handlowym Matarnia?

Podjęliśmy zdecydowane kroki zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Przy wszystkich wejściach do pasażu w Parku Handlowym Matarnia dostępne są stacje z płynami do dezynfekcji. Zachęcamy wszystkich klientów do korzystania z nich. Ponadto we wszystkich toaletach zainstalowaliśmy dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym oraz umieściliśmy plansze z instrukcją dotyczącą techniki skutecznej dezynfekcji rąk. 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować personel firmy sprzątającej. Pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni, a także wyposażeni w specjalne środki dezynfekujące, które służą do przecierania miejsc z którymi odwiedzający Park Handlowy Matarnia mają najczęstszy kontakt, w tym m.in. powierzchnie tablic interaktywnych z mapami centrum.

Przed wejściem do każdego sklepu umieszczone są plakaty, które informują o liczbie klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie sklepu, a przy wejściu do galerii znajduje się informacja o miejscu sprzedaży masek ochronnych.

Jednocześnie prosimy klientów o stosowanie się do ogólnie przyjętych zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscach publicznych, tj. m.in. zachowanie minimum 2 metrów odległości względem siebie i noszenia masek ochronnych. Najważniejsze informacje są przekazywane za pomocą radiowęzła.

4. Ile osób jednocześnie może przebywać na terenie Parku Handlowego Matarnia?

Zgodnie z decyzją Premiera RP z dnia 29 kwietnia br. na terenie sklepów wielkopowierzchniowych na 1 osobę powinno przypadać 15 m2 powierzchni (nie wliczając powierzchni korytarzy). Oznacza to, że na terenie zamkniętego pasażu w Parku Handlowym Matarnia może jednocześnie przebywać 525 osób.  

5. Jakie zasady obowiązują na parkingu przed Parkiem Handlowym Matarnia?

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających Park Handlowy Matarnia, prosimy o parkowanie na co drugim miejscu. W przypadku braku takiej możliwości prosimy o zachowanie wszelkich zasad ostrożności i zadbanie o odpowiedni dystans przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdu.

6. Czy strefa restauracyjna (food court) jest otwarta? Czy są na niej stosowane dodatkowe obostrzenia? 

Strefa restauracyjna pozostaje  otwarta, a od 18 maja br. klienci, poza zamówieniami na wynos, mogą także korzystać ze stolików i spożywać posiłki na terenie centrum. Obowiązują jednak ściśle określone procedury sanitarne.  Zgodnie z rozporządzeniem rządowym na terenie strefy gastronomicznej na 1 osobę musi przypadać minimum 4m2 powierzchni. Prosimy także klientów o zachowanie 2-metrowej odległości względem innych osób oczekujących w kolejce. Ponadto, przy stoliku powinny siedzieć jedynie rodzina lub osoby zamieszkujące we wspólnym gospodarstwie domowym. Według zaleceń w innym przypadku przy stoliku powinny przebywać pojedyncze osoby. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy odległość między nimi wynosi minimum 1,5 metra i nie siedzą one naprzeciw siebie.

7. W jaki sposób zamierzacie kontrolować liczbę osób wchodzących i wychodzących z galerii?

Zgodnie z decyzją Premiera RP z dnia 29 kwietnia br. na terenie sklepów wielkopowierzchniowych na 1 osobę powinno przypadać 15 m2 powierzchni (nie wliczając powierzchni korytarzy). Oznacza to, że na terenie zamkniętego pasażu w Parku Handlowym Matarnia może jednocześnie przebywać 525 osób.  Pracownicy ochrony stale monitorują liczbę klientów aktualnie przebywających na terenie Parku Handlowego Matarnia. Ponadto w najbliższym czasie wprowadzimy specjalny system, który będzie automatycznie liczył wchodzących i wychodzących klientów.

8. W jaki sposób mogę zarezerwować wizytę u fryzjera lub u kosmetyczki?

Lista otwartych salonów fryzjerskich i kosmetycznych jest dostępna tutaj. Udostępniamy tam również numery telefonów, przez które należy dokonywać rezerwacji. Zgodnie z zaleceniami, niewskazane są osobiste wizyty w salonie w celu umówienia się na wizytę.

9. Czy otwarta jest sala zabaw Matarnia Mini Park?

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 16 maja br. niedostępne pozostają przestrzenie rekreacyjne, np. sala zabaw Matarnia Mini Park, zewnętrzny plac zabaw, siłownia zewnętrzna. Naszym priorytetem niezmiennie pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo klientów i współpracowników Parku Handlowego Matarnia. 

10. Kiedy odbędą się eventy lub inne atrakcje dla dzieci?

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem i w celu unikania tworzenia się skupisk ludzi nie planujemy obecnie organizacji wydarzeń specjalnych na terenie Parku Handlowego Matarnia. Naszym priorytetem jest stosowanie wszelkich środków bezpieczeństwa z myślą o zdrowiu współpracowników i klientów. Ofertę akcji edukacyjnych i promocyjnych będziemy rozszerzać, gdy tylko będzie to możliwe.