Zaszczep się przeciwko COVID-19 bez wysiadania z samochodu.
Nowy punkt Centrum Medycznego Damiana w Gdańsku

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gdańska – już 29 kwietnia, w ramach Narodowego Programu Szczepień, uruchomiony zostanie pierwszy punkt drive-thru do wykonywania powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. Będzie on zlokalizowany na parkingu obok sklepu IKEA przy obwodnicy Trójmiasta. Wykwalifikowany personel wykona przynajmniej 1000 szczepień w ciągu tygodnia. Skorzystają z nich wszyscy, którzy spełniają kryterium wieku, posiadają skierowanie w systemie i zarejestrują się online lub poprzez infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia – pod numerem telefonu 989.

Punkt drive-thru, uruchomiony przez Centrum Medyczne Damiana oraz Fundację Medicover, spełnia wszystkie wymogi określone przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Precyzyjnie definiują one zasady związane z lokalizacją punktu, personelem, dojazdem, a także liczbą szczepień możliwych do wykonania w ciągu jednego dnia.

Punkt znajduje się na parkingu sklepu IKEA przy zjeździe z obwodnicy Trójmiasta. Jest on dobrze widoczny, a dodatkowo dojazd do niego został precyzyjnie oznaczony, dzięki czemu pacjenci nie będą mieć problemów z dotarciem do celu. Co istotne, jest to pierwszy punkt uruchomiony w formie drive-thru w Gdańsku. Osoby przybywające na szczepienie mogą je otrzymać szybko i bez konieczności wysiadania z samochodu. Punkt podzielony jest na trzy wymagane strefy – namiot do rejestracji, miejsce wykonania szczepienia oraz stanowisko postojowe. Po otrzymaniu szczepienia każda osoba musi odczekać przynajmniej 20 minut przed powrotem do domu. Na miejscu obecny jest także lekarz oraz wykwalifikowana kadra medyczna. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 20:00 oraz w soboty. 

Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy Punktu Szczepień drive-thru dostępne są na www.damian.pl

Chcemy aktywnie angażować się w walkę z epidemią COVID-19. Uruchomienie punktu szczepień w Gdańsku to decyzja, dzięki której Centrum Medyczne Damiana może przyczynić się przyspieszenia programu szczepień i powrotu do normalności. Na ten moment każdego dnia będziemy wykonywać 200 szczepień. Z czasem, w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony pacjentów, liczba ta może zostać zwiększona, a punkt rozbudowany – komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej z Centrum Medycznego Damiana.

Decyzję o lokalizacji tego punktu na parkingu sklepu IKEA wyjaśnia Anita Ryng, Dyrektorka ds. Komunikacji IKEA Retail: Wsparcie w utworzeniu takiego punktu jest zgodne ze strategią społecznego zaangażowania IKEA w Polsce i na świecie, w tym pomocy w walce z pandemią. Cieszymy się, że razem z naszymi partnerami mogliśmy uruchomić testowy punkt szczepień drive-thru właśnie na terenie IKEA i Parku Handlowego Matarnia w Gdańsku. Wśród kluczowych priorytetów IKEA jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i klientów, dlatego niezmiennie jesteśmy zainteresowani stworzeniem możliwości szybkiego i bezpiecznego zaszczepienia jak największej liczby osób.

Centrum Medyczne Damiana już na początku roku dołączyło do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi. Pierwszy punkt szczepień został uruchomiony 25 stycznia 2021 r. w przychodni CM Damiana przy al. Zjednoczenia 36 w Warszawie.

To jednak nie jedyna inicjatywa Centrum Medycznego Damiana w kontekście walki z epidemią COVID-19. Od października 2020 r. w ośmiu polskich miastach (Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Mysłowice, Poznań, Warszawa i Wrocław) funkcjonują mobilne punkty do wykonywania testów w kierunku koronawirusa. Uruchomione zostały również punkty do badań przy najpopularniejszych polskich lotniskach, aby ułatwić podróżującym skorzystanie z tej możliwości przed wylotem i po powrocie do kraju (negatywny wynik badania jest niezbędny, aby uniknąć obowiązkowej kwarantanny).

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych:

damian.pl/kornawirus
gov.pl/szczepimysie
gov.pl/koronawirus
oraz na damian.pl,

a także dzwoniąc pod numer 604 799 036.