Kule kokedamy

Kule kokedamy – bezpłatne warsztaty

Z przyjemnością zapraszamy na warsztaty, podczas których ponownie Schronisko dla roślin pomoże nam stworzyć piękne zielone arcydzieła, które urozmaicą naszą domową przestrzeń. Tym razem tematem przewodnim są kule kokedamy.

Kula kokedama – inaczej kula mchu to sposób uprawy roślin wywodzący się z XVIII-wiecznej Japonii. Podwieszenie roślin na sznurkach pozwala na wykorzystanie całkiem nowych możliwości aranżacyjnych. Kokedama pasuje do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz, tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę, a sposoby jej aranżacji są niemal nieograniczone. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu i kompaktowość – sznurkowe ogrody nie zajmują cennego miejsca, wykorzystują przestrzenie dotychczas niezagospodarowane. 

Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru roślin, sadzenia, a także pielęgnacji wybranych przez uczestników roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do stworzenia kokedamy – specjalną mieszankę do podłoża, mech, sznurki oraz roślinę.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 25 marca w strefie ECoSpace w dwóch blokach:
I blok 11:00-13:00
II blok 14:00-16:00

Warsztaty są bezpłatne i obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisz się!

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem warsztatów dostępnym TUTAJ