Matarnia - Świąteczne wsparcie dla gdańszczan

Świąteczne wsparcie dla gdańszczan

W dobie pandemii działalność instytucji, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy potrzebującym, stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Park Handlowy Matarnia pragnąc zainspirować innych do szerzenia dobra, postanowił wesprzeć Bank Żywności w Gdańsku oraz nowo powstałą Poradnię Psychologiczno-Psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku

Do Banku Żywności przekazaliśmy w sumie 77 kg różnorodnych produktów spożywczych, w tym kawę, herbatę, przyprawy, słodycze czy bakalie. Żywność jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin i odciążyła ich domowy budżet. 

Ze względu na pandemię w szczególnie trudnym położeniu znalazły się również dzieci i młodzież, które potrzebują specjalistycznej pomocy medycznej. Aby usprawnić działanie nowej poradni oraz kontakt z pacjentami wsparliśmy Wojewódzki Szpital Psychiatryczny sprzętem elektronicznym i multimedialnym.

To nie pierwsza akcja Parku Handlowego Matarnia na rzecz ochrony zdrowia w dobie koronawirusa. Do tej pory centrum angażowało się w różnorodne projekty pomocowe dla gdańszczan, m.in. społeczną inicjatywę #WzywamyPosiłki, gdzie przekazano produkty spożywcze dla stacji pogotowia ratunkowego. We współpracy z Caritas Polska podarowaliśmy paczki żywnościowe dla ubogich i osób starszych. Dodatkowo, wraz z innymi centrami z Grupy INKGA, w ramach akcji #WspierajmySię doposażyliśmy Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. W maju odbył się natomiast koncert charytatywny na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Wydarzenie, które odbyło się online, śledziło 160 000 widzów.

Działania PH Matarnia mają na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania podopiecznych gdańskich instytucji. Wsparcie lokalnej społeczności to jeden z filarów działalności centrum i misja, którą krok po kroku chcemy realizować.

Świąteczne wsparcie dla gdańszczan